TEBF Mobil Uygulama – Güvenlik Riskleri Hakkında Bilgilendirme

 

Şirketin dış kullanıcılara açık olan uygulamalarında karşılaşabilecekleri güvenlik riskleri ile ilgili bilgilendirme metinlerine mobil uygulama üzerinden de erişim olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden erişilecek olan metin içerikleri aşağıdaki gibidir;

1.     Güvenlik Uygulamaları

1.1        Mobil Uygulama Şifre İşlemleri

Firma bilgileri kaydedilirken şifre bilgisi de kaydedilmektedir.

Kullanıcı firma bilgilerini ve başvurularım liste ekranını görüntülemek istediğinde ise kullanıcıdan tanımlamış olduğu şifre bilgisini girmesi istenir.

 

1.2        Parola

 

TEB Faktoring internet sitesinde internet şubesine giriş, kullanıcı kodu, parola ve tek kullanımlık sms şifresi ile yapılmaktadır. Giriş ekranında kullanıcı adı ve parola girişinin ardından ikinci ekranda doğrulama kodu girilir.

1.3        Tek Kullanımlık Doğrulama Kodu

 

Online İşlemlere her girdiğinizde sistemde kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza yeni ve tek kullanımlık bir şifre SMS ile gönderilir. Bu şifre 3 dakika için gerçerlidir ve süre aşıldığında geçersiz hale gelerek giriş yapılmasını engeller.

1.4        Sim Kart Blokesi

 

Sim kartı 4.5 G ile uyumlu olmayan ve sim kartını değiştiren müşterilerimiz online işlemlere giriş aşamasında SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrelerinin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeni ile ilerletilememesi söz konusu olabilir.

Online İşlemler menüsüne girişte SMS ile iletilen tek kullanımlık şifrenin tarafınıza iletilememesi durumunda, eğer Türkiye Ekonomi Bankası’nda hesabınız var ise;

 • CEPTETEB Internet Şubesi’ ne girişte kart bilgileriniz ile,
 • Çağrı merkezi üzerinden kart ve kişisel bilgileriniz ile,
 • com.tr / Anında Şifre adımından yeni şifre alarak,
 • TEB şubelerinden SIM kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Eğer Türkiye Ekonomi Bankası’nda hesabınız yok ise müşterisi olduğunuz bir bankadan da sim kart blokesi kaldırılabilir.

Güvenliğiniz için yukarıda belirtilen iletişim kanalları haricinde; e-posta, SMS veya telefonla yapılan aramalarla sizden bilgi talep eden kişilere itibar etmeyiniz.

 

2.     Internet Tarayıcısı ve Cihaz Güvenliği

2.5        İnternet Tarayıcıları

TEB Faktoring web sitesini hızlı ve güvenli kullanabilmeniz için uygun olan tarayıcı sürümleri;

 • Microsoft Internet Explorer 11 veya üzeri sürümler (sadece Windows 7 ve üzerindeki sürümlerde)
 • Microsoft Edge 75 veya üzeri sürümler
 • Google Chrome 65 veya üzeri sürümler
 • Mozilla Firefox  65 veya üzeri sürümler
 • Apple Safari 12

2.6        SSL Güvenlik Sertifikası

TEB Faktoring web sitesine girdiğinizde tarayıcınızın adres satırında kilit işareti olacaktır. https://www.tebfaktoring.com.tr/ adresinin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına kilit ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanmak için herhangi bir linki tıklamak yerine www.tebfaktoring.com.tr adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak giriş yapınız.

2.7        Antivirüs

Hem cep telefonlarınızda  hem de kişisel bilgisayarlarınızda antivirüs, anti spyware ve kişisel firewall gibi korum kalkanları kullanmaya özen gösterin.

3.     TEB Faktoring Mobil Uygulaması

 • Mobil cihazlarınıza resmi olmayan mecralardan uygulama indirmeyin. Güvenilmeyen veya bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmesine olanak veren yetkileri kapatınız.
 • Teb Faktoring mobil uygulaması sadece Android cihazlar için Google Play ve IOS cihazlar için App Store uygulama marketlerinden indirilebilir.
 • Resmi uygulama marketleri dışında ya da kaynağını bilmediğiniz yerlerden gönderilen SMS’te yer alan linkten indireceğiniz uygulamalar, bilgilerinizi çalmak için zararlı yazılım içerebilir.

Faktoring işlemleri mobil uygulamamız ile artık daha hızlı.

TEB Faktoring uygulamamızı indir, çek görüntüsünü hızlı ve kolayca paylaş, dakikalar içinde ihtiyacın olan nakde ulaş

Teb Faktoring Mobil Uygulamasını indir

Uygulamayı indirmek için kare kodu telefonunun kamerasına okut.