Faktoringin Başlaması için Gerekli İlk Adımlar ve Belgeler

İhracat yaptığınız alıcı ile ilgili limit oluşturulması amacıyla satıcı ve alıcı bilgi formları doldurularak tarafımıza iletilir.

Muhabirimiz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenen alıcı limitleri en geç 15 gün içerisinde LOB ( Limit Onay Bildirim Formu ) ile tarafınıza iletilir.

Faktoring sözleşmesi, ekleri ve GRIF’e ulaşmak için tıklayınız.

Fon Kullanmak İstemeniz Halinde

Müşterilerden, kredi tesisi için ekli listedeki bilgi ve belgeler temin edilir.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda firmaya kredi limiti tesis edilir ve çalışma koşulları belirlenir.

Sözleşme İmzalanması

Muhabirden gelen limit çerçevesinde müşterilere uygulanacak garanti komisyonu ile fon kullanacak müşterilere fonlama ile ilgili fiyat teklifi yapılır. Müşteriler ile sözleşme imzalanır.

Yükleme Yapılması

Müşteri faktoringe tabi alıcılarına yapacağı yüklemelere ait evraklara sticker yapıştırmak suretiyle temlik ettiği faturaların birer kopyasını TEB Faktoring’e gönderir.

Ön Ödeme Yapılması

Daha önceden finansman limiti oluşturmamız halinde tarafımıza temlik ettiğiniz faturalarınızın %80’i talep ettiğiniz banka hesabına transfer edilir.

Bakiye Ödemesi

Mal bedelleri fatura vadelerinde alıcılar tarafından ödendiğinde daha önce ödenen ön ödemelerle masraf + faiz + komisyon ve diğer kesintiler yapılarak bakiye Türk Ekonomi Bankası nezdindeki hesabınıza transfer edilir.

Garanti Ödemesi

Yurtdışındaki alıcının iflas etmesi, ödeme güçlüğüne düşmesi veya sebepsiz yere ödememesi durumlarında, daha önce alınan garanti limiti dahilinde fatura vadesinden itibaren 90 gün sonra fatura tutarının tamamı muhabir tarafından ödenir.

Faktoring işlemleri mobil uygulamamız ile artık daha hızlı.

TEB Faktoring uygulamamızı indir, çek görüntüsünü hızlı ve kolayca paylaş, dakikalar içinde ihtiyacın olan nakde ulaş

Teb Faktoring Mobil Uygulamasını indir

Uygulamayı indirmek için kare kodu telefonunun kamerasına okut.